בית הספר אורט ביאליק על-שם ד"ר זאב פיינשטיין

ביום שלישי ,10.1.12, התקיים בבית הספר טקס מיוחד שבו הוסב שמו של בית הספר ל"אורט ביאליק" על שם זאב פיינשטיין

בחודש הקודם הוסב שמו של בית הספר אורט קרית ביאליק ל-"אורט קרית ביאליק ע"ש זאב פיינשטיין"' שהיה מנהלו המיתולוגי של בית הספר ומנהל איזור ברשת אורט. הטקס הרשמי נפתח בכניסה לבית הספר, בהסרת הלוט מעל שלט בית הספר עם שמו החדש על ידי  ראש העיר, מר אלי דוקורסקי. לאחר "ברכת הבית" פנו המשתתפים לאולם הכנסים לטקס "נזכור את זאב".

 

"ביום הזה אנו כורתים ברית בין שם האדם לשם המקום. יוצרים אחדות בין השמות. אחדות, המשקפת באופן הברור ביותר את חזונו, ערכיו, פועלו, מסירותו ואהבתו של אבא, הטבועים כאן, במקום הזה, כחותם – על כל צעד ושעל"

 

ראש העיר, מר אלי  דוקורסקי, הכריז מעל הבמה "היום זאב פיינשטיין חוזר לאורט ביאליק". ראש העיר הוא שיזם את ההחלטה על שינוי שמו של בית הספר והוביל את המהלך יחד עם מועצת העיר, מנהל קריית החינוך, מר רמי פורת ואגודת הידידים והבוגרים של אורט ביאליק.

 

מנכ"ל אורט ישראל, מר צבי פלג, סיפר על פעילותו החינוכית הענפה של זאב באורט ביאליק וברשת אורט ישראל. זאב, שאף לאחר מותו פעילותו המשיכה להדהד ברחבי הרשת, וזכה בפרס היוקרתי של רשת אורט – פרס מפעל חיים, אותו קיבלו בשמו אשתו ושלוש בנותיו.

 

 

 

רמי פורת, מנהל קריית החינוך, ציין בנאומו כי דרכו החינוכית הצטלבה בדרכו של זאב במספר צמתים בחייו, וכי הוא שאב ממנו השראה כאיש חינוך וכמנהל. בדבריו  קישר רמי פורת בין העבר המפואר לבין ההווה והעתיד המבטיחים של אורט ביאליק על-שם זאב פיינשטיין. רמי פורת ציין בדבריו שחלק מן החזון החינוכי של בית הספר הוא השילוב החברתי והחינוכי והזמין אל הבמה את תלמידי הכיתה התקשורתית של המחנך יוסי פרגר. התלמידים הפליאו בשירתם וסחפו את הקהל במחיאות כפיים ובשירה.

 

ביתו של זאב פיינשטיין, ד"ר קרן מייקל, אמרה: "ביום הזה אנו כורתים ברית בין שם האדם לשם המקום. יוצרים אחדות בין השמות. אחדות, המשקפת באופן הברור ביותר את חזונו, ערכיו, פועלו, מסירותו ואהבתו של אבא, הטבועים כאן, במקום הזה, כחותם – על כל צעד ושעל".

 

מנחת הערב, איריס בציר, חתמה את הטקס במילים: "זאב, אמנם שירת חייך נסתיימה, אך אנו, נושאי מורשתך רבת הפנים, נמשיך ונישא הלאה את הניגון".

והניגון אכן יימשך כשבפי באי קריית החינוך יינשא השם "אורט- פיינשטיין – ביאליק".

 

שייך לנושאים: ,  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>