גשמים בואדי סלאמה

הסופה שפוקדת את ארצנו לאחרונה הביאה איתה משקעים רבים. אורט ואדי סלאמה, הנמצא בגליל המערבי, סמוך לנחל צלמון אשר זכה להיות מוצף. תמונות וסרטון וידאו מהמקום.

נחל צלמון זורם מהמורדות הדרומיים של הרי מירון, דרך הרי שגור ואזור חוקוק דרום מזרחה עד שהוא נשפך לכנרת ליד קיבוץ גינוסר. לאורך הנחל משתרע הגן הלאומי נחל צלמון.

כפר ואדי סלאמה שוכן בקצה הצפון – מזרחי של בקעת סח'נין ליד נחל צלמון.

מתחילת השבוע עד היום ירדו באזור כמויות גשם גבוהות שמתקרבות לממוצע השנתי, הסערה נמצאת בשיא עוצמתה, הגשם ממשיך לרדת, עוצמת הזרימה בנחל צלמון "ואדי סלאמה" הגיעה לשיא, יש כל כך הרבה מים, הנחל מוצף ורחב, תמונות שלא ראינו שנים רבות.

 

נחל צלמון המלא

התמונות בכתבה צולמו על ידי אוסאמה עיד סואעד

 

באזור ואדי סלאמה יש הצפות בעיקר באזור ראס אלעין ובנחל חילזון "ואדי אלמג'נונה" דבר אשר שיבש התנועה באזור. זו ברכה, יפה ומרגש, על אף הגשמים והטמפרטורות הנמוכות הרבה סקרנים מגיעים לואדי סלאמה כדי לצפות, והעניין בשליטה.

תמונות נוספות בעמוד הפייסבוק של אורט ואדי סלאמה

 

בית הספר נמצא בקרבת ואדי סלאמה, והשבוע בחופש, נחזור ללימודים בתחילת השבוע הבא.

ואדי סלאמה נחשב לב לבו של כפר סלאמה בכלל, ושל בית הספר אורט סלאמה בפרט.

בית הספר מקיים פעילויות שימור ונקיון בנחל סלאמה (צלמון) יחד עם רשות הטבע והגנים, המשרד להגנת הסביבה (אגף מים ונחלים) והמועצה האזורית משגב, האחרונה שבהן פעילות של תלמידי כיתות ח' מאורט ואדי סלאמה שמאמצים את נחל צלמון.

 

 

לאורך הנחל פזורות 14 טחנות קמח, אשר מרובן נותרו רק שרידים. חלק מטחנות עדיין נראות בשטח, ויש שאפילו פעלו עד שנת 1948. תחנות הקמח נקראו לרוב על שם הישוב שהשתמש בהם, כך אנו יכולים למצוא את טחנת א-סאג'וריה על שם הישוב סאג'ור וכן את טחנת א-ארמיה על שם הכפר א-ראמה. טחנת אלמשרבה (מקום השתיה), בסמוך לישוב הבדוואי סלאמה.

 

שייך לנושאים: ,  

תגובה אחת על גשמים בואדי סלאמה

  1. מאת סרג'יו ליבנה:‏

    התמונות ממחישות את זרימות היפות בעקבות הגשמים האחרונים במערכת ונחל צלמון מתעורר לחיים מחודשים…המיםהם עורק החיים של קיום האדם וסביבתו… האמת מקנא בכם ביופי ותהנו מכל רגע…זה אדיר ומקסים!!!!תהנו!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>