חתימה טובה!

רשת אורט ישראל ממשיכה לגדול, ומצרפת אליה בשנת הלימודים תשע"ב מוסד חדש: תיכון "נעמי שמר" בגן יבנה. תיכון נעמי שמר הוא התיכון השני בישוב תחת רשת אורט, שכן בישוב קיים גם תיכון אורט רבין הידוע באיכותו והצלחותיו.

דרור אהרון, ראש מועצת גן-יבנה וצבי פלג, מנכ"ל רשת "אורט ישראל" חתמו לאחרונה על עיקרי הדברים.

"נעמי שמר" יהיה בית הספר השני בגן-יבנה אשר מנוהל על ידי הרשת. בשנת 2002 העבירה המועצה את בית הספר התיכון הראשון בתחומה – "יצחק רבין" – לניהול רשת אורט. מאז ידע בית הספר הישגים מצוינים בקנה מידה ארצי, הזכאויות לבגרות גבוהות במיוחד, בית הספר משקיע בעידוד תלמידיו ומוריו למצוינות, ואף זכה בתואר "המנהל המצטיין וצוותו" בשנת הלימודים החולפת.

הישגים אלו ושביעות הרצון הכוללת של המועצה מהתנהלות רשת אורט, הובילו את ראש המועצה דרור אהרון, לקדם מהלך להעביר גם את "נעמי שמר", ביה"ס הצומח השש-שנתי, לניהול הרשת.

טקס החתימה החגיגי התקיים בתחומי בית הספר. ראש המועצה דרור אהרון אמר, כי ההחלטה משנה את פני עתיד החינוך בגן-יבנה. רשת "אורט ישראל" נבחנה בקפידה והחיבור אליה הינו חיבור לא רק בין מכלולים פדגוגיים שיקדמו את הילדים להישגים ומצוינות לימודית, אלא גם בין תפישות עולם ערכיות וחינוכיות.

בתמונה: מנכ"ל אורט צביקה פלג, מנהלת בית הספר רינה ניצן, ראש מועצת גן יבנה דרור אהרון

צבי פלג, מנכ"ל רשת אורט ישראל אמר, כי "אורט יצחק רבין" נמנה בין בתי הספר המצטיינים ברשת, והוא בטוח שגם בית הספר "נעמי שמר" יגיע להישגים מעולים. עוד ציין כי החיבור עם המועצה המקומית גן-יבנה אינו מובן מאליו. "רשת אורט רואה בחינוך שליחות ונתינה, שתכליתה גידול דור עתיד, שימשיך את שרשרת הדורות למען עתיד המדינה". עוד הבטיח שלב הרשת וידיה פתוחות ונפשה חפצה, לקדם את השותפות בין הצדדים ולמצות ממנה את המרב.

רינה ניצן, מנהלת בית הספר, תיארה את עבודתה של ועדת ההיגוי לקביעת המתווה הפדגוגי, בהרכב נציגות המועצה, רשת אורט, מורים, הורים ותלמידי שכבת ט', אשר גיבשה את רשימת המגמות המבוקשות, שיתנו מענה פדגוגי הולם לצורכי התלמידים ולטווח יכולותיהם.

הבטחת השקעות הרשת בהקמת מעבדות חדשניות, ציודן וריהוטן, עידוד מצוינות מורים במימון משותף עם המועצה, הקצאת 400 אלף ש"ח לשנה במימון משותף למשך 5 שנים לפיתוח בית הספר, מתן עדיפות לתושבי גן-יבנה בקליטת עובדים חדשים, איוש משרות ניהוליות בהיוועצות עם הרשות, קליטת עובדי מינהל שהועסקו בעבר במסגרת ביה"ס, המשך העסקת רינה ניצן כמנהלת בית הספר, ועוד, הם מעיקרי ההסכם אשר מוגדר כהישג חסר תקדים, לשביעות רצון הנהגת ההורים בראשותה של מירב נחמיאס.

את פרטי בית הספר המלאים ניתן כבר עכשיו לראות באתר אורט, בקישור זה.

שייך לנושאים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>