תלמידי אורט מאירים את החג

תלמידי אורט גבעתיים הדליקו נרות עם ניצולי השואה בעיר. בנוסף וכחלק מהחיבור לחברה, יזמה הרשת את פרויקט "מחוברים", בו תלמידים ידריכו ניצולי שואה שירצו על השימוש במחשב.

בערב נר ראשון של חנוכה, יום שלישי 20.12.11 יצאו תלמידי אורט גבעתיים לבתיהם של ארבעים ניצולי שואה בכלל העיר לקיים עימם מצוות הדלקת נרות חנוכה ולהביא אור ושמחה לבתיהם. בסיום החגיגה האישית בביתם הוזמנו כלל ניצולי השואה המתגוררים בגבעתיים לאולם בית הספר למופע מוזיקלי מיוחד שהכינו עבורם התלמידים.

"רשת אורט ישראל לקחה על עצמה להפוך את בתי הספר והמכללות אשר בניהולה, למרכזים קהילתיים בהם תלמידי בית הספר יאמצו את ניצולי השואה הן בביתם והן בפעילות הבית ספרית"

את האירוע ליוו מר ראובן בן שחר – ראש העיר, מר רוני קלינסקי -מנכ“ל הקרן לרווחה לניצולי השואה בישראל ומר צבי פלג – מנכ“ל רשת אורט ישראל, אשר נפגשו עם שלושה מניצולי השואה שישתתפו בפרויקט ”מחוברים“ (פירוט בהמשך).

איריס הראל, מנהלת ביה“ס אורט גבעתיים, הציגה בפני האורחים את הליווי הייחודי של תלמידי ביה“ס למען קהילת ניצולי השואה בעיר וכיצד פרויקט ”מחוברים“ יוסיף נדבך נוסף לעשייה למענם.

 

 

"מחוברים" – תוכנית מציאות אחרת

רשת אורט ישראל והקרן לרווחת ניצולי השואה יזמו בשיתוף פעולה את פרויקט "מחוברים" – מחשב אישי לניצולי שואה.


מתוך תחושת מחויבות ורצון להיטיב עם מצבם של ניצולי השואה – החליטה הנהלת רשת אורט ישראל להכריז על אימוץ ניצולי השואה כאחד מהיעדים המרכזיים של הפעילות ההתנדבותית שמובילה הרשת במסגרת תנועת הנוער שהוקמה על ידה – ”אורטוב“.

שיתוף הפעולה יתבטא ביצירת קשר מתמשך ומשמעותי בין בתי הספר ובין הניצולים, שיכלול: מפגשים של תלמידים מתנדבים בבתי הניצולים, אירועים משותפים של תלמידים וניצולים בחגים ומועדים, קיום הרצאות משותפות, וכד'. לפרויקט יגויסו אנשי המטה הארצי של אורט וגמלאים מתנדבים.

חלק חשוב מאימוץ זה הינו פרויקט "מחוברים- מחשב אישי לניצולי השואה", בשיתוף עם "הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל" ומשרד הרווחה והשירותים החברתיים. בפרויקט התלמידים יעניקו מחשב אישי ומחובר לרשת אינטרנט, לביתו של כל ניצול שואה הזקוק לכך. תוך כך ידריכו התלמידים את הניצולים בשימוש במחשב. אנו תקווה כי המחשב והליווי הצמוד יסייע להפיג ולו במעט את בדידותם של הניצולים, כאשר לימוד כלי האינטרנט יאפשר אף תקשורת עם קרובים ומכרים רחוקים.

 

צבי פלג, מנכ"ל אורט ישראל: "רשת אורט ישראל לקחה על עצמה להפוך את בתי הספר והמכללות אשר בניהולה, למרכזים קהילתיים בהם תלמידי בית הספר יאמצו את ניצולי השואה הן בביתם והן בפעילות הבית ספרית".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>